Велешанец со воздушна пушка пукал во старица

На 08.06.2020 во СВР Велес е лишен од слобода Б.Л.(33), бидејќи околу 22.00 часот во с.Манастирец, по кратка расправија, со воздушен пиштол испукал неколку дијаболи кон С.М.(81), при што ѝ нанел повреди.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.