За време на полициски час се шетал на Пластичарска со гасен пиштол и чанта со куршуми

На 07.06.2020 во 17.10 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на улица Никола Карев, при извршен преглед кај Б.Р.(20) од Скопје, пронашле еден гасен пиштол, една рамка со пет куршуми и една чанта со 21 куршум.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.