Зијадин Села најави затворање на казината и кладилниците во Македонија

Доколку Алијансата за Албанците и Алтернатива победат на парламентарните избори, игрите на среќа ќе бидат дозволени само во хотели со 5 ѕвезди, порача претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села синоќа на средби со жителите на селото Пирок.

Позицијата на Алијансата за Албанците во врска со законот за игри на среќа, неколку пати јавно е искажано и е веќе вклучена во коалициската програма „Држава за сите“.