Јанушев до Заев и Филипче: Короната од Скопје ја испративте да прошета низ Македонија

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во обраќање на фејсбук.

-Мерките се катастрофални, короната од Скопје, Заев и СДСМ вчера ја испратија да прошета низ Македонија – изјави Јанушев.

Воедно, тој праша уште колку време треба да помине за Заев и Филипче да признаат дека згрешиле во борбата со пандемијата?

-Уште за десетина дена сакате сите да влеземе во кампања. Ќе одговарате за се што направивте – рече Јанушев.