Украдени речиси милион евра од куќа во Скопје

Во куќа во Скопје, вчера биле украдени речиси милион евра. МВР соопшти дека сторителот насилно влегол во куќата и од една од собите одзел три кеси со 800 илјади евра, 60 илјади американски долари, 50 илјади швајцарски франци и еден милион денари.,

Случајот, како што соопшти МВР, во СВР Скопје го пријавил 58 годишниот Ш.И. сопственик на куќата каде била извршена кражбата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.