Мицкоски се извини за грешките направени од ВМРО ДПМНЕ

0
52

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од струшко Ташмаруниште, се извини за досегашните грешки направени од ВМРО ДПМНЕ и ги обвини оние кои бараат оставка од него нарекувајќи ги јаничари. Ваквата изјава на Мицкоски предизвика реакција од Ивица Коневски – член на партијата кој на фејсбук му возврати дека на партијата и треба човек кој обединува, а не некој кој клевети и навредува.