Нефи Усеини пријавен за напад во Охрид, Ахмети вели дека случајот е за полицијата

Советникот во општина Охрид, Нефи Усеини од редовите на ДУИ кој во јавноста стана познат по дивоградбите, утрово бил пријавен во полиција дека нападнал човек во Охрид.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети дека прашањето за инцидентот треба да го разгледуваат полицијата и обвинителството.

Утрово охриѓанец пријавил во полиција дека пред хотел бил физички нападнат од Усеини. МВР работи на расчистување на случајот.