ВМРО-ДПМНЕ: Инспираторите на обидот за убиство на Палевски треба да се бараат во врвот на власта

Мафијата на Заев и неговите слуги се покровители на обидот за убиство врз критичарот на власта Љупчо Палевски. Сторителите на таквиот грозоморен чин се познати, а инспираторите на тоа треба да се бараат во врвот на власта, реагираат преку соопштение утринава од ВМРО-ДПМНЕ.

Крвави се рацете на мафијашот Заев за чиј мандат се претепуваат политички неистомисленици, се линчуваат критички новинари, се води политичка хајка врз уредници и притисок врз медиуми, велат од партијата.

Додаваат дека сторителите на овие дела се уште не се спроведени пред лицето на правдата зошто добиваат закрила од мафијата на Заев. „Неискрени се извинувањата на СДСМ затоа што одговорите треба да ги побараат од нивниот лидер и мафијаш Заев и тие кои нему му слугуваат“.

Бизнисменот Љупчо Палевски вчера беше нападнат во Скопје.