Видео: Силен земјотрес во Грција и Турција, во Измир настрадале неколку згради

Епицентарот на потресот бил 17 километри во морето западно од провинцијата Измир во Турција.

Засега нема информации за евентуални жртви, но ББЦ пренесува дека во Измир настрадале неколку згради.