Во ресторан во Арачиново 200 лица затекнати на свадба

Министерството за внатрешни работи и Пазарната инспекција синоќа во угостителски објект во скопското село Арачиново затекнале околу 200 лица кои присуствувале на свадба.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека акцијата е спроведена околу 21 часот и дека ќе бидат поднесени соодветни пријави.