Во Словенија екстремно високи бројки на инфицирани

0
47

Од 5605 тестови позитивни биле тестовите на 897 луѓе што е рекорден број на заразени за еден ден од почетокот на пандемијата во Словенија.

 

Еден државјанин на Словенија во странство дознал дека има корона, соопшти денеска портпаролот на Владата на Словенија Јелко Кацин на Твитер.

 

Во однос на претходниот ден, ова е скок за цели 16 проценти истакнала агенцијата СТА.