Дрвокрадци нападнаа полицајци

Вчера во 22,10 часот во Кочани вработени во шумска полиција во Кочани околу 16,30 часот додека извршувале службени дејствија во содејство со полициски службеници од полициската станица Кочани биле физички нападнати од група дрвокрадци при одземање на патничко моторно возило „лада нива“ без регистарски ознаки натоварена со огревни дрва без соодветна документација, информираат од МВР.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот и приведување на напаѓачите