Земјотрес на Скијатос , епицентар во Егејското море

0
37

Земјотрес со интензитет од 4,95 степени според Рихтер го потресе Егејското море.

Епицентарот бил во морето, во близина на островот Скијатос, на длабочина од 6,2 километри.