Ликвидиран припадник на Пинк Пантер во Белград

0
100

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, е застрелан денеска околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Уже во Белград. Како што дознава Телеграф.рс, напаѓачот и пришол на жртвата во моментот кога таа се приближувала до нејзиното возило Мерцедес и испукала два истрела во главата, а потоа избегала.

Полицијата веднаш го однела застреланиот до Ургентниот центар, каде починал.

Шарац не е прва цел на нападот. Во јануари 2019 година, медиумите пишуваа дека тој бил мета на нападот во кој беше убиен неговиот зет Небојша М.