Мајка си ги убила трите деца

The Burgtheater (Imperial Court Theater) is the Austrian National Theatre, Vienna, Austria., Image: 495891174, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Edward Westmacott / Alamy / Alamy / Profimedia

Полицијата во Виена уапси мајка, жителка на Непал, која ги убила своите три малолетни ќерки.

 

Жената, која наводно се развела од сопругот, утрово, нешто по пет часот, повикала полиција и рекла дека ги убила децата и дека се обидела да изврши самоубиство.

 

Таа ги загушила своите три ќерки – бебето старо осум месеци и девојчиња на возраст од три и девет години.

 

Кога полицијата дошла до станот во 22 винески округ, ги затекнала безживотните тела на трите девојчиња, а едното дете давало знаци на живот, но и покрај борбата на лекарите за нејзиниот живот, таа починала во болница.

 

Според полицијата, обидот за самоубиство не предизвикал повреди опасни по живот. за жената.