НЕ УСПЕА ОБИДОТ ЗА РЕАНИМАЦИЈА ВРЗ 24 ГОДИШНА СКОПЈАНКА КОЈА ПОЧИНА НА ГИНЕКОЛОГИЈА

На 12.10.2020 во 23.00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било  пријавено дека во 21.30 часот кај нив во бессознание била донесена А.Р.(24) од с.Студеничани, скопско.

Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23.00 часот била констатирана смрт кај А.Р..

По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.