Ограбена црква во Сараќино

епознат сторител извршил кражба во црква во село Сараќино.

Според информациите на МВР, вчера во Полициското одделение Групчин, Д.С.(54) пријавил дека во црквата Свети Атанасије во Сараќино била извршена кражба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.