Почина Амди Бајрам

Поради проблеми со срцето на 64-годишна возраст почина поранешниот пратеник Амди Бајрам, јавуваат од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија, јави Канал 5.

Тој починал во клиниката Жан Митрев.