Силувано дете во Куманово

Силувано дете во Куманово, а делото го пријавил таткото на жртвата.

„На 17.10.2020 во СВР Куманово, 43 годишен жител од Куманово пријавил дека машко лице извршило обљуба врз неговото малолетно дете“ информираат од полиција.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.