Видео) Пукање во Нов Белград, рекетари се обиделе да изнудат пари од работници во кафуле

Белградската полиција трага по двајца разбојници кои рано утрово се обиделе да изнудат пари од едно лице во Нов Белград, соопшти за „Танјуг“ српското Министерство за внатрешни работи. Како што информирале од таму, утрово околу 7.15 часот во улица во блокот А во Нов Белград, две лица побарале пари од минувач, а по тој повод едниот од разбојниците испукал еден куршум од пиштол. Во моментов полицијата трага по двајцата насилници.
(Видео) Пукање во Нов Белград, рекетари се обиделе да изнудат пари од работници во кафуле

https://www.instagram.com/p/CHp0MvEJi88/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading