Во Велес исчезнато 13-годишно девојче

Во полициската станица во Велес синоќа 32-годишна велешанка пријавила дека исчезнала нејзината 13-годишна ќерка.

Според мајката Т.И, девојчето се оддалечило од домот на 10 ноември околу 20 часот.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека се работи на пронаоѓање на девојчето.