Заталкан куршум завршил во полиците на аптека на булеварот Партизански одред

Синоќа, околу 15 часот по полноќ, вработени во аптека на скопскиот булевар Партизански одреди пријавиле дека забележале оти низ излогот влегол куршум од огнено оружје, кој оштетил производи на една од полиците.

Во инцидентот повредени лица нема.

Полицијата излегла на местото на настанот, при што пронајдени и подигнати биле два патрона и еден проектил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.