Скопјанец пријавил дека четири лица пукале кон неговата куќа во Чаир

Синоќа, околу 15 минути по полноќ, скопјанецот А. К. пријавил дека на улицата Цветан Димов во Чаир, кон неговата куќа било пукано со огнено оружје од страна на четири лица со иницијали М. Р., Е. Ф., Е. Ф. и Е. З., сите од Скопје.

Според пријавеното, од пукањето нема повредени лица, а оштетен бил неговиот автомобил „рено“ со скопски регистарски ознаки.

Полициски службеници излегле на местото и извршиле увид, при што биле пронајдени и подигнати пет патрони. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.