Тешко повреден пешак откако бил удрен од автомобил

На 03.11.2020 во 06.55 часот било пријавено дека на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко возило „сузуки алто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(53) од с.Чифлик, скопско, удрило во пешакот А.Ш.(33) од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје