ВИДЕО – Возила се лизгаа по замрзната улица во Анкара, возачите немоќни

Видео од Турција кое прикажува како неколку автомобили се лизгаат низ стрмна замрзната улица во главниот град Анкара, стана вирално на интернет. Снимката е направена на 24 декември.