Грабеж, пукање и физички напад во обложувалница во Гази Баба

На 12.12.2020 околу 20,10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Гази Баба, две лица со закана одзеле пари, а едно од лицата двапати испукало од пиштол, а потоа физички го нападнал вработениот С.З.(51) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.