Градоначалничката на Битола позитивна на Ковид-19

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на вирусот Ковид-19. Оваа информација таа вечерва ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук.

-По резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје, напиша таа.