ГРОЗОМОРЕН ЧИН: Силувано девојче од Струмица

Жител на селото Старо Балдовци силувал малолетно девојче од Струмица, а грозоморниот чин го пријавила мајката на девојчето.

Од МВР соопштуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот

-На 11.12.2020 во 20.00 часот во СВР Струмица, 41 годишна жителка на Струмица пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка од страна на И.А. од с.Старо Балдовци. Министерството за внатрешни работи презема мерки за целосно расчистување на случајот, соопштуваат оттаму.