Груби го разреши советникот Касапи, кој неодамна бил фатен со дрога

0
80

Шпат Касапи денеска е разрешен од позицијата советник за култура и општество на првиот вицепремиер Артан Груби, откако пред еден месец беше приведен поради поседување дрога.

Груби за „360 степени“ изјавил дека разрешувањето на советникот била првата работа што ја направил утринава.