Исчезна 10-годишно девојче од Скопје

Вчера во 21:20 часот во СВР Скопје, 36-годишната С.К. од Скопје пријавила дека од домот се одалечила нејзината 10-годишна ќерка М.К., информира МВР. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.