Прекината свадбена веселба во Врапчиште, приведен организаторот

Денеска (18.12.2020) околу 15.40 часот полициски службеници од СВР Тетово- ОВР Гостивар го лишиле од слобода А.З. (56) од с. Врапчиште, гостиварско, пред чија куќа била организирана свадбена веселба, на која присуствувале триесетина лица.

А.З. е задржан во Полициска станица Гостивар и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.