РЕВОЛТИРАНА 38 ГОДИШНА ЖЕНА ЈА ИСКРШИЛА ШОФЕРШАЈБНАТА НА СЛУЖБЕНИОТ АВТОМОБИЛ НА АРТАН ГРУБИ

38 годишна жена која била изреволтирана ја искршила шофершајбната на службениот автомобил во кој се вози вицепремиерот Артан Груби

– Денес околу 12,00 часот пред Собрание на РСМ од страна на В. Ј. (38) год. било скршено предното ветробранско стакло од ПМВ Пасат сопственост на Влада на РСМ. Од страна на полициски службеници лицето е приведено во ПС Центар. Се работи на расчистување на случајот – информираат за повеќе портали од МВР.