Старец ја задавил сопругата со голи раце: Крвава семејна драма во Србија

Осумдесњетгодишен старец во Аранѓеловац, Србија, ја убил својата, исто така 80-годишна сопруга.

Како што објави „Вечерње новости“, убиството се случило синоќа по кавга помеѓу сопружниците во ходникот на семејната куќа, кога човекот со иницијали Д.Л. ја задавил сопругата (Г.Л.) со голи раце.

Телото на починатата жена е испратено на обдукција.

Како што пренесува „Вечерње новости“, причинити за убиството не се познати, а во претходниот период во ова семејство не било пријавувано никаков вид на насилство.