(Видео) Мисајловски: Дали смената на член на Комисијата е притисок врз другите да ги прифатат историските невистини?

Премиерот Зоран Заев должи одговори зошто е сменет член на историската Комисија, посочи денеска на прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.