Две жени прегазени на булеварот АСНОМ во Скопје

Патничко моторно возило Опел Вектра попладнево прегазило две жени на булеварот АСНОМ во скопската населба Аеродром.

Жените се стационирани на скопските клиники каде во моментов им се детектираат повредите.

 

Дежурен лекар специјализант неможејќи да открие повеќе детали во телефонски разговор за Канал 5 изјави само дека биле видливи повредите на двете прегазени лица