Жител на Зелениково пронајден мртов

Четириесет и петгодишен маж од Зелениково вчера бил пронајден мртов.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.