Земјотрес со епицентар кај Кичево

Земјотрес со јачина од 3.0 степени по Рихтеровата скала денеска е регистриран во западниот дел на државата, според Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

 

Земјотресот е лоциран на седум километри од Кичево, на длабочина од околу два километри.