Земјотрес со јачина од 2,7 степени по рихтер во охридскиот регион.

Земјотрес со јачина од 2,7 степени по рихтер регистриран е синоќа во охридскиот регион.

Според податоците од ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 01 часот и 24 минути после полноќ, со епицентар во Охридското езеро, на длабочина од 2 километри.