НАПАД СО НОЖ ВО ГОСТИВАРСКО КАЗИНО

 

Ноќеска (27 јануари) околу 4 часот, на улица „151“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 55-годишниот гостиварец З.А, кој половина час претходно во казино на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар со остар предмет го нападнал С.А.(33) од гостиварско Дебреше.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

….