Путиновата полиција тепа безмилосно (ФОТО+ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавија снимки со вознемирувачка содржина, на кои се гледа како припадници на полицијата тепаат и приведуваат демонстранти во 120 градови во Русија.

 

 

Тие храбро извикуваат „Путин е крадец“, „Путин е лажго“, додека полицијата тепа без намера да запре.

 

 

Демонстрациите за поддршка на приведениот руски опозициски лидер Алексеј Навални започнаа рано утрово на крајниот исток на Русија.