Села: Излезете на мирен протест и зборувајте гласно

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, ги покани сите граѓани да се приклучат на протестот што ќе се одржи утре против судскиот случај „Монстра“, во кој обвинителството побара доживотни казни затвор за тројца обвинети

„Почитувани браќа и сестри, кога институциите што ја спроведуваат правдата паѓаат во служба на политичари кои ја искривуваат, ние мора да излеземе и да протестираме, кога е повредена нечија индивидуална слобода, мора да ја заштитите својата слобода бранејќи ја слободата на другите, затоа со достоинство и на мирен протест, излезете и зборувајте гласно “, пишува шефот на АШ, Зиадин Села.