Скопјанец најден мртов во својот дом

Шеесет идвегодишен жител на Скопје, е пронајден во понеделникот рано попладнето починат во неговиот дом.

Случајот во 16,45 часот бил пријавен во СВР Скопје, дека во сопствениот дом бил пронајден починато лицето идентификувано како П.С.(62) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција во Институтот за судска медицина.