Трамп при напуштањето на Белата куќа – Вие сте неверојатни луѓе

Во завршните зборови како претседател, Доналд Трамп вети дека „секогаш ќе се бори“ и и ’посака на среќата на администрацијата на Бајден.

„Вие сте неверојатни луѓе. Ова е одлична, одлична земја. Најголема чест и привилегија ми е да бев твој претседател “, рече Трамп пред толпата од неговото семејство и вработените.

Во една од своите последни одлуки како претседател на САД, тој денеска помилува 73 лица.