ФОТО: Артан Груби ја покажа и втората канцеларија каде ќе ја обавува втората функција

Првиот заменик премиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во септември веднаш штом стапи на функцијата прв вицепремиер, се всели во кабинетот на генералниот секретар на Владата како најблизок до оној на премиерот.

Викендов тој на својот Фејсбук профил објави фотографија и од канцеларијата во Министерството за политички систем и односи на заедниците на чие чело е исто така тој.