(ВИДЕО) На авион над Денвер му експлодираше моторот, делови паднеле во населена област

Делови од авион на „Јунајтед ерлајнс” паднаа во предградие на Денвер, по што „Боинг 777-200″ мораше да биде принуден да се врати на аеродромот.  Медиумите јавуваат дека по полетувањето се запалил десниот мотор.

 

 

 

Во оваа несреќа нема повредени. Во авионот имало 231 лице и 10 членови на екипаж, а сите патници биле пренесени на друг лет за Хаваи.