ГРАНИЦИТЕ НА ГРЦИЈА ЗАТВОРЕНИ ДО 8 МАРТ

0
24

Грчката влада ја продолжи одлуката за забрана на влез во земјата за уште 14 дена, односно до 8. март. Како што јавува дописничката на МИА од Атина, станува збор за мерките што веќе 11 месеци се продолжуваат.

Одлуката е веќе објавена во Службен весник и ќе стапи на сила во понеделник. Забраната не се однесува на земјите од ЕУ и Шенген.