Прилепчанец е тешко повреден по пад од мотор

0
49

 

Вчера попладне во Прилеп, 31-годишниот А.Л.(31), управувајќи со моторцикл „јамаха“, паднал на патот Прилеп-Битола.

Како што соопшти МВР, тој  се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Градска болница Прилеп.