Видео – Снежно невреме во САД

Силно снежно невреме го погоди североистокот на САД. Њујорк е парализиран, а летовите се откажани.

Во оваа најнаселена област во САД, издадено е предупредување за невреме, а според прогнозите на метеоролозите, денеска ќе се формира снежна покривка меѓу 30 и 60 сантиметри снег, објави Би-Би-Си.