Апасиев: Со амбасадорот Баздникин разговаравме за антируските изјави на Османи

Пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев денеска во Собранието на Македонија имаше средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин на која, како што соопшти партијата, станало збор за „непромислените антируски изјави на министерот Османи како провокаторски“, но и за проблемот со вакцините што ги има земјава, иако „Спутник V им беше понудена на македонските здравствени власти уште во август 2020 година“.