Вечерва се запали камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, објави 24 Инфо.

Пожарот е локализиран, но од Противпоарната бригада уште се на терен и немаат информации за опожареното возило и причините за опожарувањето.